اخبار پرسپولیس

۱۲ شکست‌ درد آور برانکو و پرسپولیس

12 شکست‌ درد آور برانکو و پرسپولیس

سرمربی پرسپولیس در زمان حضورش روی نیمکت سرخ‌ها آمار و رکوردهای فوق العاده ای را بجا گذاشته و تنها شش شکست داخلی را پشت سر گذاشت.
به گزارش “پرسپولیس” به نقل از ورزش ۳، پرسپولیس بعد از هفته‌ها بار دیگر در لیگ شکست خورد و اینبار هم مجید جلالی توانست برانکو ایوانکوویچ را مقهور استراتژی خود کند. پرسپولیس برانکو در دیداری که اصلا انتظار نمی رفت چالش‌ زا باشد با یک گل به پیکان مجید جلالی باخت تا اولین شکست خود در لیگ هفدهم را تجربه کند و صدر جدول رده بندی را به پارس جنوبی واگذار کند.

تیم تحت هدایت برانکو در طول این دو سه سال، تنها ۱۲ باخت را در لیگ برتر تجربه کرده است و آنچنان هم باخت‌های پرتعدادی نداشته؛ اما پروفسور به گونه‌ای رفتار کرده که شاگردانش از هر شکست درسی بزرگ فرا می‌گیرند و دیگر از یک جا دو بار نیش نمی‌خورند. پس نباید این باخت را چندان تلخ متصور شد و باید به شیرینی‌های بعد از آن هم فکر کرد. همانطور که در لیگ پانزدهم شکست های ابتدای فصل، روزهای خوبی را در پی خود داشت.

برانکو ایوانکوویچ

برانکو از هفته بیست و ششم لیگ چهاردهم هدایت سرخپوشان تهرانی را بر عهده گرفت. او در ۷۱ بازی در لیگ برتر، به ۴۲ برد دست پیدا کرده، ۱۷ بار دیدارهای تیمش برنده‌ای نداشته و ۱۲ بار هم شکست را تجربه کرده است. سرخپوشان در این مدت میانگین ۰۱/۲ امتیاز را به ثبت رسانده اند و تقریبا هر ۶ مسابقه یک بار طعم تلخ شکست را چشیده‌اند.

۱۲ باخت سرخپوشان تهرانی در این مدت در لیگ برتر ۶ تا در ورزشگاه آزادی و ۶ تا خارج از تهران رقم خورده است. این باخت‌ها در برابر تیم‌های سپاهان (۲بار)، ذوب آهن (۲بار)، گسترش فولاد تبریز، استقلال خوزستان، استقلال تهران، سایپا تهران، نفت تهران، صنعت نفت آبادان، پیکان تهران و سیاه جامگان مشهد بوده است. شواهد نشان می‌دهد سرخپوشان بیشتر با تیم‌های اصفهانی و پایتخت‌نشین به چالش خورده‌اند.

این تعداد باخت یک نکته جالب در دل خود دارد و آن این است که همه آنها در برابر تیم‌هایی رقم خورده که مربیان ایرانی داشته‌اند و برانکو هیچ وقت به یک خارجی در لیگ برتر نباخته است. حسین فرکی(۲بار)، علیرضا منصوریان(۲بار)، مجید جلالی(۲بار)، فراز کمالوند، فیروز کریمی، عبدالله ویسی، یحیی گل محمدی، مجتبی حسینی و اکبر میثاقیان مربیانی بوده اند که موفق به شکست تیم تحت هدایت برانکو شده‌اند.

برانکو ایوانکوویچ

اکنون ۱۲ شکست برانکو در فوتبال داخلی را مرور می‌کنیم:

لیگ چهاردهم / هفته بیست وششم: پرسپولیس ۱-۲ سپاهان اصفهان

نخستین حضور برانکو ایوانکوویچ روی نیمکت سرخپوشان پایتخت و قبول شکست در برابر تیمی که استارت بردهای منجر به قهرمانی‌اش را در برابر آنها زد. پروفسور افتتاحیه خوبی نداشت و نتوانست از اولین بازی خود امتیازی دشت کند.

هفته بیست و نهم: گسترش فولاد ۲-۱ پرسپولیس

برانکو در این مسابقه از چند بازیکن نیمکت‌نشین خود استفاده کرده بود. گسترش با درخشش جالب توجه جابر انصاری به عنوان ستاره‌ی آن روزهای گسترش فولاد دو گل به سوشا مکانی زد و تادئو، خرید جنجالی حمید درخشان از روی نقطه پنالتی فقط فاصله دو تیم را به یک گل کاهش داد.

لیگ پانزدهم/ هفته دوم: استقلال خوزستان ۲-۱ پرسپولیس

بعد از تساوی در برابر پدیده تیم برانکو عازم اهواز شد تا در گرمای شدید این شهر رو در روی تیم عبدالله ویسی قرار بگیرد. پدیده نوظهور فوتبال ایران یعنی حسن بیت سعید با چاشنی اشتباهات ایمان صادقی استقلال خوزستان را به دو گل رساند و تک گل مهدی طارمی هم نتوانست مانع از اولین شکست فصل برای پرسپولیس باشد.

هفته سوم: سپاهان ۴-۲ پرسپولیس

تیم برانکو عازم اصفهان شد تا در برابر مدافع عنوان قهرمانی صف‌آرایی کند. سوشا بازهم محروم بود و ایمان صادقی گلر سرخ‌ها بود. بازی در نهایت با نتیجه ۴-۲ به سود تیم حسین فرکی خاتمه یافت تا او خیلی زود تیمش را مدعی قهرمانی کند و تیم برانکو را به دومین شکست فصل برساند. البته انتهای داستان این دو نفر خیلی متفاوت بود.

هفته چهارم: پرسپولیس ۱-۲ ذوب آهن

بازگشت سوشا به دروازه و بازی در ورزشگاهی که ۳۰ هزار نفر را در خود جای داده بود. اشتباه بزرگ علیرضا فغانی و پنالتی که برای ذوب آهن گرفت و در نهایت یک شکست تلخ دیگر برای قرمزها در روزی که بارها تا آستانه فتح دروازه دیگر تیم اصفهانی پیش رفتند؛ اما به نتیجه نرسیدند.

هفته ششم: پرسپولیس ۱-۲ سایپا

بعد از برد مقابل فولاد در هفته پنجم خیلی ها تصور می کردند تیم برانکو روی دور پیروزی افتاده باشد؛ اما یک شکست دور از انتظار در برابر شاگردان مجید جلالی همه چیز را خراب کرد. پرسپولیسی های سابق خوش درخشیدند و مهدی طارمی هم با پنالتی که خراب کرد اجازه بازگشت به بازی را از هم تیمی هایش سلب کرد.

هفته بیست و هشتم: پرسپولیس ۰-۲ نفت

پرسپولیس بعد از ۲۲ هفته بازهم در ورزشگاه آزادی شکست خورد. در شبی که ورزشگاه آزادی مملو از جمعیت بود و شاگردان پروفسور در آستانه قهرمانی بودند؛ اما تیم آماده و چالاک منصوریان با دو گل دیرهنگام از وحید امیری و مجتبی حقدوست باخت تلخی را تقدیم سرخ ها کردند و سرنوشت قهرمانی را تغییر داد و در پایان فصل هم آنها با آوراژ گل قافیه را به استقلال خوزستان واگذار کردند.

لیگ شانزدهم/ هفته چهاردهم: ذوب آهن ۱-۰ پرسپولیس

پرسپولیسی که در لیگ شانزدهم شکست ناپذیر جلوه می داد در فولادشهر و بازهم در برابر یک تیم اصفهانی وا داد. سوپرگل احسان پهلوان از فاصله تقریبا ۳۵ متری باعث شد تا طلسم نباختن های تیم برانکو پاره شود.

هفته بیست و یکم: استقلال تهران ۳-۲ پرسپولیس

دربی به یاد ماندنی که شاید سرخ ها به غرور خود باختند. گل اول را سروش رفیعی وارد دروازه استقلال کرد؛ اما طوفان شاگردان منصوریان در نیمه اول نسخه تیم برانکو را پیچید تا علی منصور برای دومین بار پروفسور را شکست دهد. این باخت اولین شکست برانکو در دربی‌ها هم بود که برایش خیلی سنگین تمام شد.

هفته بیست و پنجم: صنعت نفت ۱-۰ پرسپولیس

یکی از آن بازی‌هایی بود که تیم برانکو قسمت نبود به برد برسد. آنها در جو سنگین ورزشگاه تختی آبادان دوسه بار توپ را به تیر زدند؛ اما گل دقیقه ۴۵ عبدالله زاده سند پیروزی را به نام شاگردان فیروز کریمی زد تا صنعت نفت با این پیروزی خیالش از ماندن در لیگ برتر راحت شود.

هفته سی ام: سیاه جامگان ۱-۰ پرسپولیس

قهرمانی مسجل شده بود و دیگر نگرانی از این بابت وجود نداشت. تیم با ترکیب دوم به زمین رفت و با تک گل روح الله سیف اللهی شکست خورد. بعد از این مسابقه اعتراض های زیادی از طرف تیم صبای قم شد مبنی بر اینکه پرسپولیس از عمد بازی را شل گرفته و نباید این کار صورت می‌گرفت؛ اما برانکو به خاطر بازی در مسابقات لیگ قهرمانان تصمیم گرفت به نفرات اصلی‌اش استراحت بدهد و تا آخر روی موضع خود با قدرت باقی ماند و سود آن را هم با صعود از گروه و تداوم موفقیت در لیگ قهرمانان از آن خود کرد.

لیگ هفدهم/ هفته ششم: پرسپولیس ۱-۰ پیکان

سرانجام باخت آخر. جدال پرسپولیس خسته و کمی مغرور به خاطر برد مقابل الاهلی در برابر پیکان با انگیزه و جوان جلالی. ایستگاهی زودهنگام آقاخان سیلی محکمی در گوش تیم اول ایران بود؛ اما بازهم برای بیدار کردن‌شان حداقل تا پایان مسابقه کافی نبود. اولین شکست فصل، ۸ هفته زودتر از لیگ قبل حاصل شد. بازهم آقا معلم در هفته ششم برانکو را شکست داد تا نشان دهد راه بردن پروفسور را حداقل در این هفته بلد است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالای صفحه