مقالات فوتبال

پرسپولیس در لیگ ایران چند بار قهرمان شده

پرسپولیس در لیگ ایران چند بار قهرمان شده

پرسپولیس چهارمین تیم برتر آسیا در قرن بیستم می‌باشد. پرسپوليس در ليگ ايران چند بار قهرمان شده ،تیم فوتبال پرسپولیس در میان تیم‌های باشگاهی ایران با ۱۰ عنوان قهرمانی در لیگ و پنج عنوان قهرمانی جام حذفی و در مجموع با ۱۵ عنوان قهرمانی،و ۱ قهرمانی سوپر جام باشگاه های ایران پرافتخارترین تیم باشگاهی تاریخ ایران می‌باشد. پرسپوليس در ليگ ايران چند بار قهرمان شده ،تیم فوتبال پرسپولیس با ۱۰ قهرمانی در بالاترین سطح فوتبال ایران پرافتخارترین باشگاه ایرانی می باشد .در لیگ قهرمانی باشگاه های ایران پرسپولیس ده عنوان قهرمانی را در فصل ها وسال های ۱۳۸۷-۱۳۸۶،۱۳۸۱-۱۳۸۰،۱۳۷۹-۱۳۷۸،۱۳۷۸-۱۳۷۷،۱۳۷۵،۱۳۷۴،۱۳۵۴،۱۳۵۲،۱۳۵۱
۱۳۹۵-۱۳۹۶ به دست آورده است.ودر جام حذفی ۵ بار عنوان قهرمانی درسال های
۱۳۷۰،۱۳٧٧،١٣٨٩،۱۳٩۰ کسب کرده است ودرسوپر جام باشگاه های ایران که اولین دوره آن در فصل ۱۳۹۵-۱۳۹۶ برگزار گردید پرسپولیس که قهرمان لیگ بود در برابر قهرمان جام حذفی یعنی نفت تهران قرار گرفت وتوانست عنوان قهرمانی را ازآن خود کند.

پرسپولیس و جام
افتخارات ورکورد های تیم پرسپولیس

پرسپولیس تهران تنها تیمی‌ست که توانسته بدون شکست قهرمان لیگ فوتبال ایران شود که پرسپولیس در جریان لیگ تخت‌جمشید سال ۱۳۵۲ توانست بدون شکست قهرمان ایران بشود.
تیم فوتبال پرسپولیس تنها تیمی است که در کل ادوار برگزاری لیگ ایران همواره در بالاترین سطح آن بازی کرده است.پرسپولیس تهران در سال ۱۳۵۰ و در جریان مسابقات لیگ سراسری ایران، در ۱۴ دیدار لیگ صاحب ۱۳ برد و یک باخت شد. براین اساس پرسپولیس آن سال موفق شد ۹۳ درصد از کل امتیازات موجود را به خود اختصاص داده و از این حیث صاحب رکورد شود.پرسپولیس تهران در سال ۱۳۷۳ با کسب ۵۵ امتیاز از ۲۲ بازی با کسب رکورد ۲.۵ امتیاز از هر بازی رکوردعجیبی خلق کرد.بهترین میانگین گل زده یک تیم ایرانی٬ متعلق به پرسپولیس تهران است.پرسپولیس در سال ۱۳۵۰ موفق شد در ۱۴ بازی ۴۵ گل یعنی ۳/۲ گل در یک بازی به ثمر رساند و پرسپولیس از این حیث در ایران رکورددار است. پرسپولیس صاحب یکطرفه‌ترین و قاطع‌ترین قهرمانی در یک فصل شده است. سرخپوشان در لیگ سال ۱۳۷۷ توانستند ۶۵ امتیاز گرفته و قهرمان شوند. تیم دوم یعنی استقلال با ۵۳ امتیاز و ۱۲ امتیاز کمتر دوم شد که پرسپولیس تهران از این حیث رکورددار است.
رکورد شکست‌ناپذیری در تاریخ فوتبال ایران را پرسپولیس با ۴۳ بازی ثبت کرده است. پرسپولیس از روز ۱۹ دی ۱۳۵۰ که بازنده میدان شد، تا روز چهارم خرداد ۱۳۵۳ که در لیگ دوم تخت‌جمشید یک بر صفر به تاج تهران باخت در ۴۳ بازی (۸۶۵ روز) در رقابت‌های گوناگون برابر حریفان مختلف خود نباخت و رکورد شکست‌ناپذیری فوتبال ایران را به دست آورد.رکورد پیروزی متوالی در تاریخ لیگ فوتبال ایران را پرسپولیس با ۱۴ بازی ثبت کرده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالای صفحه