اخبار پرسپولیس

دلايلي که پرسپوليس را “طوفان سرخ آسيا” مي نامند

دلايلي که پرسپوليس را "طوفان سرخ آسيا" مي نامند

از جمله دلايلي که پرسپوليس را “طوفان سرخ آسيا” مي نامند اینست که پرسپولیس از سوی AFC (کنفدراسیون فوتبال آسیا) به عنوان پرطرفدارترین تیم قاره ی کهن معرفی شده است. همچنین از جمله دلايلي که پرسپوليس را “طوفان سرخ آسيا” مي نامند اینست که پرسپولیس چهارمین تیم برتر آسیا در قرن بیستم می‌باشد. همچنین پرسپولیس پر افتخار ترین تیم ایران می باشد . این تیم با کسب نه قهرمانی در لیگ سراسری ایران و چهار قهرمانی در جام حذفی ایران و چندین قهرمانی در باشگاه های دسته اول تهران ، از نظر افتخارات با اختلاف زیادی بالای سر تیم های دیگر قرار دارد. قهرمان نخستین‌ دوره لیگ برتر ایران(جام خلیج فارس) پرسپولیس تهران می‌باشد. نکته جالب اینکه پرسپولیس قهرمان اولین دوره لیگ تخت جمشید ، اولین لیگ ایران بعد از انقلاب ، اولین دوره جام حذفی ایران ، قهرمان اولین دوره جام در جام آسیا و قهرمان دوره لیگ برتر ایران در سال گذشته یعنی فصل ۹۵-۹۶ می باشد . در ویترین قهرمانی های پرسپولیس فقط جای جام قهرمانی آسیا خالیست.

دلايلي که پرسپوليس را "طوفان سرخ آسيا" مي نامند

افتخارات داخلی پرسپولیس

تیم فوتبال پرسپولیس در میان تیم‌های باشگاهی ایران با ۱۰ عنوان قهرمانی در لیگ و پنج عنوان قهرمانی جام حذفی و در مجموع با ۱۵ عنوان قهرمانی، پرافتخارترین تیم باشگاهی تاریخ ایران می‌باشد. بازی پرسپولیس یک – الهلال عربستان صفر در ورزشگاه آزادی تهران در تاریخ ۱۹ می ‌۲۰۱۵ پرتماشاگرترین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان آسیا است.(تماشاگر: صد هزار نفر). همچنین بازی پرسپولیس ۲ – بنیادکار ازبکستان یک در تاریخ ۶ می ‌۲۰۱۵ و بازی پرسپولیس یک – النصر عربستان صفر در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۱۵ با همین تعداد تماشاگر در رده های دوم و سوم قرار دارند.
تیم فوتبال پرسپولیس تنها تیمی است که در کل ادوار برگزاری لیگ ایران همواره در بالاترین سطح آن(لیگ برتر) بازی کرده است. پرسپولیس تهران در سال ۱۳۵۰ و در جریان مسابقات لیگ سراسری ایران، در ۱۴ دیدار لیگ صاحب ۱۳ برد و یک باخت شد. براین اساس پرسپولیس آن سال موفق شد ۹۳ درصد از کل امتیازات موجود را به خود اختصاص داده و از این حیث صاحب رکورد شود.

دلايلي که پرسپوليس را "طوفان سرخ آسيا" مي نامند

ورزشگاه وتمرینات تیم پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس دارای یک ساختمان پنج طبقه در خیابان شیخ بهایی تهران ، نبش میدان پیروان می باشد.تیم فوتبال پرسپولیس مسابقات خود را در ورزشگاه ملی ایران یعنی ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی تهران برگزار می کند و جهت برگزاری مسابقات رسمی خود این ورزشگاه را اجاره می کند.تمرینات تیم فوتبال بزرگسالان این باشگاه در زمین چمن مجموعه ورزشی درفشی فر و از سال ۹۵ در ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهید کاظمی برگزار می شود.

دلايلي که پرسپوليس را "طوفان سرخ آسيا" مي نامند

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالای صفحه