اخبار بازیکنان

درخشش پسر شجاع و محو شدن السوما

عمر السوما مهاجم سوری الاهلی قبل از بازی گفته بود که در همان نیمه اول کار پرسپولیس را تمام خواهند کرد اما در نهایت غرور این بازیکن و البته تفکرات برانکو و بازی خوب شجاع خلیل زاده و بیرانوند باعث شد تا بدترین شب مهاجم سوری بدون کمترین اثر از سوی او رقم بخورد.
به گزارش “پرسپولیس“، دو گل سوما در دو بازی پیاپی برابر پرسپولیس و تیم ملی ایران تصویر ترسناکی از این مهاجم برای بازی برگشت پرسپولیس و الاهلی ساخته بود اما به دلایل گوناگون از جمله درخشش شجاع خلیل زاده موجب شد، سوما در این بازی یکی از ضعیف ترین نمایش های خودش را داشت و شاید ضعیف ترین بازیکن میدان بود.

سوما، سوما!
در آخرین تمرین پرسپولیس در تهران و زمانی که دوربین تلویزیونی در حال مصاحبه با بیرانوند بود محسن مسلمان که در حال دویدن از کنار بیرانوند رد می شد به کنایه به او گفت:« سوما…سوما» و این نشان می داد که بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس به خوبی مهاجم سوریه ای تیم الاهلی را انالیز کرده اند.

شجاعت شجاع و تفکرات برانکو

شجاع خلیل زاده قبل از آغاز بازی در مصاحبه ای اعلام کرد که اجازه نخواهد داد تا سوما در بازی برابر پرسپولیس نفس بکشد و او توانست به خوبی حرفش را اثبات کند.

و در بازی شب گذشته عمر السوما بیکارترین بازیکن میدان بود و پسر شجاع پرپسولیس سر حرفش موند و اجزه نفس کشیدن به سوما نداد و این شاید به چند دلیل گوناگون اتفاق افتاده باشد.

برانکو و بازیکنان پرسپولیس به خوبی می دانستند که کوچکترین اشتباه در برابر این مهاجم سوری که با توپ های خطرناک لئوناردو تغذیه می شد می تواند منجر به خوردن گل شود. برانکو به خوبی ارزش های سوما را می دانست و به همین خاطر بهترین راه را برای مهار او انتخاب کرده بود: توپ به سوما نرسد! و این اتفاق با جنگندگی مدافعان و هافبک های پرسپولیس رقم خورد.

اخراج کمال و نمایش شجاع

اخراج کمال کامیابی نیا را می توان به این فلسفه دفاعی پرسپولیس مرتبط دانست که آن ها می دانستند باید اجازه بازی سازی و توپ رسانی از خط هافبک الاهلی به سوما را بگیرند. کامیابی توپ را از دست داد و می دانست در آن منطقه از میانه زمین نباید توپ را به هافبک الاهلی بدهد به همین خاطر با تمام توان برای زدن توپ رفت و …اخراج شد. اما بعد از اخراج کمال سیستم بازی پرسپولیس ناخودآگاه به گونه ای بود که مهاجمان این تیم باید در زمین خودی و از پشت نیمه دفاع را آغاز کنند و همین تراکم و البته جنگندگی بی امان و یارگیری شدید با لئوناردو تا حدودی کار الاهلی را تمام کرد. اما موضوع قابل توجه این بود که حتی وقتی لئوناردو می توانست با هوش و تکنیکش به نزدیکی های محوطه جریمه پرسپولیس برسد آن وقت سوما را برای این که به او پاس بدهد پیدا نمی کرد چرا که شجاع خلیل زاده با کمک محمد انصاری مهاجم سوریه ای را محو کرده بودند.
از طرف دیگر برانکو خوب می دانست که سوما قدرت شوتزنی بالایی دارد و ضربات ایستگاهی را عالی می زند به همین دلیل بود که پرسپولیسی ها پشت هجده قدم خطا نکردند و فرصتی را در اختیار سوما برای شوت زدن به سمت بیرانوند قرار ندادند.

اخراج کمال کامیابی نیا

بیرانوند و السوما

تا قبل از بازی بسیاری تقابل بیرانوند و سوما را با توجه به گل های سوما به بیرانوند و نمایش نه چندان خوب این دروازه بان در بازی تیم ملی برابر سوریه به سود مهاجم سوری تلقی می کردند اما بعد از پایان نود دقیقه نتیجه به نفع بیرانوند رقم خورد آن هم در شبی که سوما تنها یک موقعیت نصف و نیمه داشت و بیرانوند آن را گرفت. بیرانوند در حالی که سوما گوشه شش قدم صاحب توپ بود با جسارت خروج کرد و توپ سوما را گرفت تا تنها خطر مهاجم سوریه ای نیز رفع شود.

بیرانوند

نوبت ادواردو

بازیکنان پرسپولیس با تفکرات برانکو توانستند عمرالسوما و لئوناردو دو بازیکن خطرناک الاهلی را مهار کرده و در برابر این تیم پرمهره به پیروزی برسند. حالا نوبت برنامه ریزی برای مهار کارلوس ادواردو هافبک برزیلی و خطرناک الهلال است که در مرحله نیمه نهایی باید با پرسپولیس بازی کند. ادواردو در بازی مرحله گروهی به پرسپولیس گل زد اما بازیکنان پرسپولیس با اتکا به تفکرات و برنامه های برانکو می توانند با مهار این ستاره برزیلی به فینال مسابقات برسند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالای صفحه