اخبار بازیکنان

داشتن پرونده های متعدد و فسخ یک طرفه طارمی“عامل اصلی صدور حکم سنگین علیه پرسپولیس“

مهدی طارمی

به گزارش پرسپولیس، حکمی که دیروز مدیران فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس اول آن را تکذیب می کردند اما همین حکم، عصر روز جمعه به فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس ایمیل و بعد نمابر شده بود.

در واقع اختلاف بین رسیدن حکم فیفا به فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس چیزی حدود ۵ دقیقه بود اما چون این ایمیل روز جمعه به فدراسیون و باشگاه پرسپولیس رسیده بود و کارمندی آنجا حاضر نبود، تایید خبر محرومیت های پرسپولیس و طارمی به مشکل خورد.

بر سر زمان رسیدن ایمیل هم چالشهایی وجود داشت و سپاهانی اول ادعا می کردند که طارمی نمی بایست در بازی پرسپولیس مقابل سپاهان حاضر می شد و به همین دلیل نتیجه باید سه بر صفر به سود سپاهان اعلام شود اما ایمیل حوالی ساعت ۱۸ دیروز به فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس رسیده است و به همین دلیل پرسپولیس در بازی مقابل سپاهان از طارمی به عنوان بازیکن غیرمجاز استفاده نکرده و نتیجه بازی مطمئنا تغییر نخواهد کرد.

اما نکته عجیب ماجرا این است که آخرین باری که فیفا به باشگاه پرسپولیس در پرونده ریزه اسپور و شکایت از طارمی هشدار داده بود، فروردین امسال بود و پس از آن هیچ گونه اخطاری به فدراسیون و باشگاه پرسپولیس ارسال نشده است. آخرین بار در فروردین امسال فیفا اعلام کرده که جمع آوری مدارک و مستندات پرونده شکایت ریزه اسپور به پایان رسیده و حکم را اعلام خواهد کرد.

نکته عجیب تر این است که چرا در این مدت، باشگاه پرسپولیس و مدیربرنامه طارمی با باشگاه ریزه اسپور توافق نکرده تا کار به فیفا نکشد. مهدی طارمی حتی فسخ نامه را امضا نکرده و اصل شکایت باشگاه ریز اسپورت به دلیل فسخ یک طرفه مهدی طارمی بوده است. کاری که رامین رضاییان انجام داده و قراردادش با باشگاه ریزه اسپور فسخ کرده اما مهدی طارمی بدون اطلاع به باشگاه ریزه اسپور، ترکیه را ترک کرده و به ایران برگشته است. در این ماجرا هم باشگاه و هم طارمی می توانستند به صورت مسالمت آمیز و حتی با پرداخت وجوهی مانع از صدور چنین حکم سنگینی بشوند.

حتی برای مهدی طارمی آی تی سی هم صادر نشده بوده و بخش بین الملل فدراسیون فوتبال هم اعلام کرده که اگر برای طارمی آی تی سی صادر می شد، باشگاه پرسپولیس می توانست پس از بازگشت او از ترکیه، تقاضای آی تی سی کند.

از طرفی سابقه پرسپولیس در داشتن پرونده های متعدد در فیفا، باعث شده تا چنین حکم سنگینی علیه باشگاه پرسپولیس صادر و از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شود. اتفاقی که سال گذشته برای تراکتورسازی هم افتاد و این باشگاه به دلیل داشتن چنین پرونده هایی، از پنجره نقل و انتقالاتی زمستانی و تابستانی محروم شد.

اینکه چرا مدیران پرسپولیس، مدیر برنامه طارمی و خود طارمی پرونده را رها کرده اند هم در نوع خود عجیب است. مهدی طارمی حالا باید ۴ ماه محروم باشد و در نتیجه این محرومیت، او هم بازی رفت و برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا و هم در صورت صعود، فینال را هم از دست می دهد. از سویی دیگر ۴ ماه در بازیهای پرسپولیس و تیم ملی حضور نخواهد داشت و مهم تر اینکه در دربی حاضر نخواهد بود.

محرومیت طارمی

۹۰

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالای صفحه