اخبار پرسپولیس

خمارلو: باشگاه پرسپولیس با صد طلبکارش تسویه کرد

خمارلو: پرسپولیس با صد طلبکارش تسویه کرد

به گزارش پرسپولیس و به نقل از ایران ورزشی ،  در این میان اعتراض سربسته کاپیتان پرسپولیس به مشکلات این باشگاه که به نظر می‌رسید به مشکلات مالی و مطالبات آنها از باشگاه‌شان ارتباط دارد عرصه را برای مدیران پرسپولیس تنگ‌تر می‌کند. حالا آنها باید از یک سو دنبال اعاده حقوق شان از تلویزیون و بلیت فروشی باشند و همزمان طلبکاران و زیر مجموعه خود را راضی کنند تا شفافیت مالی، نمایندگان‌ای اف سی را برای دادن مجوز حرفه‌ای به باشگاه مجاب کند. پندار خمارلو مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس توضیحات کاملی درباره موضوع محرومیت، مشکلات مالی باشگاه و اعتراض بازیکنان دارد و در این خصوص توضیح می‌دهد.

 

اعتراض سربسته بازیکنان نخستین بحثی است که با پندار خمارلو مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس که از بچه‌های قدیمی رسانه هم هست در میان می‌گذاریم:

«بله، مشکل مالی وجود دارد. وقتی ما مجبور می‌شویم ۸ میلیارد تومان به ژوزه و همکارانش بدهیم مشکل به وجود می‌آید وگرنه بحث دیگری مطرح نیست. بازیکنان ما هم حق دارند اما باشگاه پرسپولیس تا دلتان بخواهد طلبکار دارد.»

وقتی می‌گوییم هر روز از بازیکنان و مربیان قدیمی درباره مطالبات‌شان می‌پرسیم پندار به شوخی می‌گوید:

«حالا آنها که یادشان نیست را شما یادشان بیندازید. اما خیلی‌ها بخش مهمی از پول‌شان را گرفته‌اند و بخشی را بخشیده‌اند اما الان تمام باشگاه‌ها بدهی عقب افتاده به بازیکنان و مربیان‌شان دارند.»

از خمارلو می‌پرسیم چرا باشگاه پرسپولیس میزان دقیق بدهی‌اش را اعلام نمی‌کند که او جواب می‌دهد:

«این کار را نمی‌کنیم چون به کسی هم ربط ندارد که بداند مثلا سرمربی ما آقای برانکو چقدر پول گرفته و چقدرش باقی مانده اما بخشی از بدهی‌ها به مساله مالیات ارتباط دارد. باشگاه ما در سال‌های گذشته اظهارنامه پرنکرده بود و الان دو سال است این اتفاق می‌افتد. در واقع بیشتر بدهی ما به جریمه مالیات‌ها مربوط است. الان دو سال است اظهارنامه باشگاه قبول می‌شود و بروید از مدیران عامل قبلی باشگاه بپرسید چرا مالیات‌شان علی‌الراس شده.»

اینجا به گفت و گوی قبلی با خمارلو اشاره می‌کنیم که گفته بود مالیات شامل بدهی باشگاه پرسپولیس نمی‌شود:

«نگفتم بخشیده شده. گفتم وزارت ورزش کلی رایزنی با وزیر اقتصاد کرده تا مشکل حل شود.» پس در واقع بدهی اصلی باشگاه پرسپولیس به افراد حقیقی است: «ما به هتل‌ها بدهی نداریم و طی دو سال گذشته چیزی حدود ۲۰ میلیارد از بدهی‌هایمان را پرداخت کرده‌ایم. از تیم فوتسال بانوان بگیرید تا دونده و پرنده. الان و بعد از پرداخت بدهی ژوزه طلبکار خارجی نداریم. البته طی این مدت خیلی‌ها آمدند به جذب بازیکنان اوکراینی انتقاد کردند اما به قول آقا کریم بازیکنی فقط آمد دور زمین دوید و کلی پول گرفت اما هیچ کس به آنها نپرداخت. ما حداقل با بازیکنان اوکراینی‌مان تسویه کردیم تا مدیران بعدی به مشکل برنخورند.» خمارلو مدعی است در باشگاه پرسپولیس و مسائل مالی همه چیز با شفافیت خالص پیش می‌رود: «من ارقام کلی بدهی به اشخاص را نمی‌دانم اما کم کم با همه توافق می‌کنیم. هیچ چیز در باشگاه ما پنهان نمی‌ماند. بازرسی و دیوان محاسبات در باشگاه حضور پیدا می‌کنند و مهم‌تر اینکه مسائل مالی مان حسابرسی می‌شود.»

اما برسیم به بحث مجوز حرفه‌ای و مهلتی که خیلی‌ها نگران پایان یافتنش هستند:

«یک زمانی وجود دارد تا باشگاه باید درباره بدهی‌هایش تعیین تکلیف کند. یک فرمی وجود دارد و باید در آن فرم بنویسید که بعد از یک تاریخ معین بدهی دارم یا نه و بحث مهلت در میان نیست.» اینجا حرف پندار را قطع می‌کنیم و از برنامه باشگاه پرسپولیس برای پرداخت بدهی طلبکاران می‌پرسیم و اینکه آیا آنهایی که حکم دارند در اولویتند؟ «طبق برنامه باید پیش برویم و مساله حکم در میان نیست. البته این را هم در نظر بگیرید که بعضی بازیکنان دو سه سال گذشته بعضی احکام فدراسیون درباره‌شان وجود دارد و فدراسیون جریمه‌شان کرده یا خطایی کرده‌اند که باید بیایند و مطالبات‌شان حساب و کتاب شود و به تفاهم برسیم.» خمارلو ادامه می‌دهد: «از طرفی بحث مالیات هم وجود دارد که در ۵-۴ سال گذشته به وجود آمده و قرار بوده نفرات یا باشگاه مالیات را پرداخت کنند که پرداخت نشده.»

پندار اما بحث را به کمک‌های دولتی و انتقادهای اخیر می‌کشاند:

«دولت پول نقد  به این باشگاه‌ها نداده اما انصافا به این باشگاه‌ها خیلی کمک کرده و دکتر سلطانی‌فر جلسات زیادی گذاشته اما در دو سه سال اخیر ریالی پول نداده چون منع قانونی داشته. حالا می‌آیند انتقاد می‌کنند که چرا بودجه بیت المال برای این تیم‌ها می‌رود در حالی که همانطور که آقای داورزنی گفت ضعفی که در پرداخت طی سال‌های گذشته وجود داشته جبران می‌شود.»

می‌گوییم خیلی بد است تیمی که به نیمه نهایی این فصل لیگ قهرمانان رسیده از فصل بعد این رقابت‌ها حذف شود:

«بحث ‌ای‌اف‌سی قانون و مقررات است و ممکن است در جریان مسابقات هم چیزی دربیاورند که مشکل ساز شود اما ما همراه با وزارتخانه و فدراسیون تلاش می‌کنیم تا مشکل حل شود. البته بار دیگر بگویم تایمری وجود ندارد و باید از یک تاریخ به بعد تکلیف بدهی‌ها روشن شود.» کدام تاریخ؟ «همان تاریخی که دو سه روز قبل تمدیدش کردند. البته قبل از آن ما طبق روال خیلی از پرداخت هایمان را انجام داده بودیم اما اگر پول مانوئل ژوزه نبود هفته دهم ۵۰ درصد مطالبات بازیکنان را پرداخت می‌کردیم که در تاریخ باشگاه بی سابقه می‌شد. شما وقتی یک میلیون و خرده‌ای یورو به ۴ نفر می‌دهید حتما مشکل به وجود می‌آید. البته بازیکنان در جریان این مشکلات هستند و ما در هتل و اردو با بزرگترهای تیم مثل سیدجلال و ماهینی صحبت می‌کنیم تا شرایط را به سامان برسانیم.»

دوباره بحث را می‌کشانیم به مجوز حرفه‌ای و جزییاتش:

«مجوز حرفه‌ای در صورتی صادر می‌شود که تکلیف بدهی‌ها مشخص شود. یعنی باشگاه می‌گوید این جدول من است و طلبکارهایم مشخص است اما طبق یک پلنی به اینها پرداختی خواهم داشت. برای ‌ای اف سی مهمترین بخش شفافیت مالی است. در این میان عملکرد ما بسیار موثر است. ما سال گذشته فهرست بدهی‌ها را ارائه کردیم و مثلا گفتیم پول ۱۰۰ نفر را داده‌ایم(پندار توضیح می‌دهد که با ورزشکاران رشته‌های مختلف از جمله کلیه اعضای تیم فوتسال بانوان عدد ۱۰۰ درست است). یکی از آپشن‌های ما که در ای اف سی توسط حسابرس تایید شده و برای ناظران مهم است همین فهرست است. سال قبل ناظران وقتی این فهرست را دیدند کمی توی ذوق شان خورد اما همه چیز بررسی شده بود. آن فهرست باز هم برایشان مطلوب نبود اما رضایت نسبی شان را به همراه داشت که سعی می‌کنیم امسال کاملا مطلوب باشد.»

حرف پایانی موضوع مهمی است که رسانه‌ها باید به آن بپردازند:

«شما به بحث حق پخش تلویزیونی و این موارد مهم هم بپردازید. با همان ۱۶ میلیاردی که تلویزیون در بازی شهرآورد از تبلیغات پخش این مسابقه درآمد داشت می‌توانست ۸ میلیارد به هر باشگاه بدهد و مشکلات آنها را حل کند.»

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالای صفحه