اخبار باشگاه

جریمه پرسپولیس در آستانه بازی با الاهلی

جریمه پرسپولیس در آستانه بازی با الاهلی

به گزارش “پرسپولیس“، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، آرای خود را در خصوص سه مسابقه از هفته چهارم لیگ برتر را در شرایطی اعلام کرد که تیم فوتبال پرسپولیس تنها نماینده فوتبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷ تا ساعاتی دیگر در برابر تیم الاهلی نماینده عربستان به میدان خواهد رفت.

 

پرسپولیس – سیاه جامگان- ۲۵ مرداد – ورزشگاه آزادی

تیم پرسپولیس به دلیل فحاشی به داوران از سوی تماشاگرانش ، طبق مفاد بند ۳ ماده ۷۹ آیین نامه انضباطی ، به جریمه نقدی پنجاه میلیون ریالی محکوم شد.

 

سپیدرود رشت – پیکان تهران ۲۷مرداد – ورزشگاه عضدی رشت

تیم سپیدرود رشت به دلیل فحاشی تماشاگرانش به تیم مقابل که دارای سابقه قبلی نیز بوده ، به جریمه نقدی یکصد میلیون ریالی محکوم شد.همچنین علی بهارمست مدیر تیم سپیدرود رشت به دلیل انجام رفتارغیرمسئولانه که طبق ماده ۶۳ آیین نامه انضباطی تشخیص داده شد ، به توبیخ کتبی و پرداخت مبلغ سی میلیون ريال جریمه نقدی محکوم شد.

 

فولاد خوزستان – گسترش فولاد تبریز- ۲۷ مرداد- ورزشگاه غدیر اهواز

فرشاد بختیاری زاده مربی تیم فولاد خوزستان و ستار همدانی مربی تیم گسترش فولاد تبریز طبق ماده ۶۳ آیین نامه انضباطی و به دلیل درگیری و فحاشی ، هرکدام به توبیخ کتبی و جریمه نقدی پنجاه میلیون ریالی محکوم شدند.

آرای صادره از سوی کمیته انضباطی قطعی اعلام شده است.

 

لازم به ذکر است؛ پرسپولیس و تماشاگران آن در حالی با این حکم روبرو شده اند که در هفته چهارم رقابت‌های لیگ، پرسپولیس پس از سه پیروزی متوالی در آستانه بازی بسیار مهم خود در لیگ قهرمانان آسیا طبق نظر اهل فن با اشتباهات سهوی و متعدد داوری متوقف شد. این  در حالی است که کسب یک پیروزی قاطع عامل روحیه بخش و نیروزا برای سرخپوشان به حساب می آمد و تاثیر روانی منفی روی حریف آسیایی داشت. به این ترتیب تبعات این بازی به رقابت های لیگ برتر محدود نشد. این وضعیت جدا از سلب دو امتیاز از پرسپولیس، توقف روند پیروزی‌ها و اثر نا مناسب آن روی تیم در آستانه بازی با الاهلی، در روزهای گذشته حاشیه‌هایی را برای باشگاه و تیم پرسپولیس به عنوان تنها نماینده ایران در رقابت‌های مورد اشاره به وجود آورد که قطعا مجموعه این عوامل ناخواسته بود ولی خرسندی حریف پیش رو را به همراه داشت. در بازی با سیاه جامگان، به گواه نظر اکثریت کارشناسان امر داوری، دو پنالتی و یک گل صحیح تیم فوتبال پرسپولیس نادیده گرفته و گل خطای حریف، مورد قبول واقع شد.

باشگاه پرسپولیس ضمن ادای احترام به قشر زحمتکش داوران و  تکرار این درخواست از هواداران که در هر شرایطی آرامش خود در ورزشگاه‌ها را حفظ کنند بر موضع خود بر حفظ احترام عوامل برگزاری مسابقه و حریفان تاکید دارد. همچنین این اطمینان را به هواداران عزیز و پرشور پرسپولیس و تمامی ملت شریف ایران می‌دهد که مشکلات هیچ خللی در عزم و اراده باشگاه و تیم فوتبال پرسپولیس ایجاد نخواهد کرد و بازیکنان متعصب و غیرتمند پرسپولیس مصمم هستند برای شادی دل هواداران و مردم ایران نهایت توان خود را به کار بگیرند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالای صفحه