اخبار باشگاه

توافق پرسپولیس و ریزه اسپور به کجا رسید؟

به گزارش پرسپولیس، امروز صبح مازیار ناظمی مدیر ارتباطات وزارت ورزش با استفاده از لفظ «سوپرخبر خوب» هواداران این تیم را متوقع کرد که خبری ویژه در انتظار باشگاه است. اما باوجود همه پیش‌بینی‌ها حتی بعد از اتمام بازی سرخپوشان مقابل بادران خبری از این توافق به بیرون مخابره نشده و مدیران پرسپولیس نیز با جملاتی مبهم در گفت‌وگو با خبرنگاران تلاشی برای شفاف‌سازی انجام نمی‌دهند.

اصل ماجرا به گفت‌وگوی میان حسن روحانی و رجب‌طیب اردوغان روسای جمهور دو کشور برای بستن این پرونده برمی‌گردد و پاسخ باشگاه ریزه و اعلام خبر برای آمادگی مذاکره به مدیران پرسپولیس که باعث سفر گرشاسبی به ترکیه شد. اما اینکه چه تفاهمی در ترکیه صورت گرفته تا زمان ابلاغ رسمی همه چیز نامشخص است.

باشگاه ریزه اسپور پرسپولیس را متهم به فریبکاری و استخدام مهدی طارمی پس از عقد قرارداد با این تیم کرده و این شکواییه باعث بسته شدن دو پنجره نقل و انتقالاتی برای پرسپولیس شده است، حال آنکه طارمی نیز به جز یک محرومیت ۴ ماهه که ۳۶ روز دیگر به اتمام می‌رسد باید ۸۰۰هزار دلار رأسا به باشگاه ترک پرداخت کند که پرسپولیس تنها ضامن پرداخت این مبلغ است؛ اما خود پرداخت برعهده طارمی است.

طارمی و رضاییان در ریزه اسپور

این پرونده بعد از اعلام رای فیفا به دادگاه عالی ورزش رفته و پرسپولیس با ارسال مدرکی که نشان می دهد طارمی در فروردین سال گذشته با این تیم قرارداد بسته قصد داشته باشگاه ترک را محکوم کند؛ اما از آنجایی که حتی در ایران کسی باور نمی‌کند این مدرک از سندیت کافی برخوردار باشد، با تغییر مدیریت در این باشگاه، راه حل دیپلماتیک مورد استقبال قرار گرفت.

اینکه در توافق بین دو باشگاه چه اتفاق ویژه‌ای افتاده دقیقا مشخص نیست؛ اما برای پرسپولیسی‌ها هر دستاوردی جز باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی پیروزی محسوب نمی‌شود، چراکه دو جریمه دیگر متوجه مهدی طارمی است که حالا با درخشش زوج منشا و علیپور کار سختی هم برای بازگشت به ترکیب تیم دارد.

 

توافق پرسپولیس و ریزه اسپور به کجا رسید؟
پیش از این گفته می‌شد حتی در صورت جلب نظر تیم ترک، فیفا رای اولیه را نمی‌شکند، چراکه جرم پرسپولیس محرز است. اما یکی از مدیران این تیم می‌گوید اگر باشگاه ترک شکایت خود را پس بگیرد، فیفا نیز جریمه حقوقی خود را برخواهد داشت. اگر چنین اتفاقی بیفتد آن وقت است که می‌شود گفت یک «سوپرخبر خوب» برای پرسپولیسی‌ها رخ داده است. البته مدیران سرخپوش کاملا خوشبین به این اتفاق هستند.  باید دید که این خبر و جزییات توافق با باشگاه ترک کی اعلام می‌شود؟

 

#ورزش۳

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالای صفحه