اخبار پرسپولیس

برانکو: پدیده حریف سرسختی است ولی ما هم برای قهرمانی میجنگیم

برانکو: پدیده حریف سرسختی است ولی ما هم برای قهرمانی میجنگیم

به گزارش پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی فردای پرسپولیس مقابل پدیده، گفت:
قبل از هر چیزی به خانواده قربانیان کرمانشاه و تمام مردم ایران تسلیت می‌گویم. متاسفانه بازی فردا در چنین حال‌وهوای غم‌انگیزی برگزار می‌شود، اما زندگی جاری است و باید پیش رفت. به همکارم، آقای مهاجری تبریک می‌گویم به‌خاطر کار درخشانی که داشتند.

سرمربی پرسپولیس با تمجید از تیم پدیده اضافه کرد:

حریف ما نه فقط امسال بلکه سال قبل هم یک تیم بالیاقت و شایسته بود. اگر آنها بالای جدول قرار دارند به خاطر لیاقت و نتایج خوب‌شان است، همه بازی پدیده و سپاهان را خاطرشان هست، همین‌طور بازی فصل پیش‌شان با نفت تهران که عملکرد بسیار خوبی داشتند. سال گذشته آنها را قاطعانه بردیم اما اگر یادتان باشد زمانی که بازی صفر – صفر بود بیرانوند دو موقعیت تک به تک را از حریف گرفت که خیلی به ما کمک کرد تا پیروز شویم. آنها این فصل بازیکنان خوبی چون محمد قاضی، محمدرضا خلعتبری، امین قاسم‌نژاد را به خدمت گرفته‌اند که تیم‌شان را یکدست کرده است. ما بر قدرت و کیفیت حریف کاملا واقف هستیم و می‌دانیم چه بازی سختی در انتظارمان است.

برانکو با اشاره به شرایط تیمش یادآور شد:

مسئله‌ای که می‌تواند برای ما مشکل‌ساز باشد این است که بازیکنان بعد از یک تعطیلی طولانی به میدان خواهند رفت و همیشه اولین بازی بعد از تعطیلات مربوط به اردوی تیم ملی آن بازی که انتظارش را داریم، نخواهد بود و به نوعی این بازی‌ها بحرانی می‌شود. در هر صورت طبیعی است چرا که وقفه‌های ۲۰ روزه آن هیجان لیگ را می‌گیرد اما اعتقاد من این است که بدون توجه به این مسائل و همچنین مسائل مربوط به تغییرات احتمالی در مدیریت باشگاه‌مان باید به مصاف حریف برویم، بازیکنان‌مان تفکر حرفه‌ای دارند و مطمئنا اتفاقات اخیر باعث نخواهد شد تمرکز آنها به هم بخورد. همه ما می‌دانیم که یک وظیفه مهم مقابل هواداران‌مان داریم. هوادارانی که به ما انرژی می‌دهند و همیشه کمک بزرگی برای ما هستند، به خاطر آنها هم که شده باید این روند بردهایمان را ادامه دهیم.

برانکو: پدیده حریف سرسختی است ولی ما هم برای قهرمانی میجنگیم

سرمربی پرسپولیس راجع به غایبان تیمش در بازی فردا خاطرنشان کرد:

همه بازیکنان ما سلامت هستند و این خبر خوبی است اما نوراللهی حق بازی ندارد، مهدی طارمی محروم است، فرشاد احمدزاده بعد از مدت‌ها امروز به تمرینات گروهی بازگشته، حسین ماهینی مدتی از تمرینات دور بوده و از روز گذشته به تمرینات گروهی برگشته و شجاع خلیل‌زاده هم که می‌دانید محروم شده است. حالا نیازی نیست که مدام تکرار کنیم و اهداف‌مان را بگوییم و اینکه دنبال چه چیزی هستیم اما ما مثل همیشه این جزو قانون ما است که برای قهرمانی بجنگیم.

سرمربی پرسپولیس در خصوص مشکلات مالی باشگاه و اینکه چقدر این مشکلات روی عملکرد تیم تاثیر می‌گذارد، گفت:

ما دو بازی سخت در پیش داریم، پارس جنوبی صدر جدول است و خوب بازی می‌کند، پدیده هم اصلا ضعیف‌تر از پارس نیست و ما این را می‌دانیم که مشکلات مالی هم مهم‌ترین بحث است. بازیکنان حرفه‌ای هستند و همه ما در پرسپولیس حرفه‌ای هستیم و به خاطر پول بازی می‌کنیم چرا که این شغل ما است و همه بازیکنان با خانواده‌هایشان را از این راه تغذیه می‌کنند و طبیعی است که اگر خللی در پرداخت‌ها به وجود بیاید باعث نارضایتی می‌شود. بابت تلاش‌هایی که بازیکنانم با این وجود در مسابقات و تمرینات می‌کنند، تقدیر می‌کنم. در بین این مشکلات هیچ خللی در تمرینات احساس نمی‌شود و همه بازیکنان تلاش خود را می‌کنند.

برانکو اظهار داشت:

روز گذشته درصدی از مبالغ پرداخت شده است و همه انتظار داریم که مشکلات مالی کم و کمتر شود چون تکرار می‌کنم بازیکنان حرفه‌ای هستند و زندگی‌شان از این راه می‌گذرد و روی پرداخت‌ها حساب باز می‌کنند.

وی در واکنش به این سوال که آیا در صورت همگروهی این دو تیم برای بازی ایران و کرواسی آرزوی نتیجه تساوی خواهید کرد یا خیر، عنوان کرد:

امکانش هست.

برانکو در خصوص اینکه پرسپولیس مقابل تیم‌های تهاجمی خوب بازی می‌کند و چه راهکاری برای کنترل خط حمله تیم پدیده دارد، تصریح کرد:

ابتدای صحبت‌هایم بابت بازی‌های درخشان پدیده تبریک گفتم، آنها ۳ بازیکن جدید در خط حمله دارند و یک تیم خیلی خوب را بسته‌اند، تیمی که حداقل تلاش می‌کند نسبت به دیگر تیم‌های لیگ متفاوت بازی کند. می‌دانم که در این بازی مشکل خواهیم داشت و بازی سختی در پیش داریم. خط دفاع بازیکنان سال گذشته هستند که البته جای شجاع هم در این بازی خالی خواهد بود اما ما امسال کادر بازیکنان‌مان را توسعه دادیم و قطعا بازیکنان خوبی برای جایگزینی خواهیم داشت.

سرمربی پرسپولیس ضمن اشاره به غیبت ۴ بازیکن اصلی این تیم در بازی فردا مقابل پدیده خاطرنشان کرد:

غیبت این ۴ بازیکن یکی از مشکلات ما است اما اصلا دنبال توجیه و بهانه‌گیری نیستیم. ما بازیکنان جدید آورده‌ایم که نشان داده‌اند بازیکنانی در حد پرسپولیس هستند و تعویض‌های مناسبی می‌توانیم انجام دهیم.

برانکو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه موضعی در قبال هم‌گروهی تیم‌های کرواسی و ایران در جام جهانی خواهد گرفت، اظهار داشت:

این امکان وجود دارد که ایران و کرواسی در یک گروه قرار بگیرند چون کرواسی در سید ۲ و ایران در سید ۳ حضور دارد و ممکن است در یک گروه باشند اما من دوست ندارم این دو تیم در یک گروه قرار بگیرند و بهتر است که در مرحله بعدی به مصاف هم بروند. کرواسی تیم ملی کشورم است که ۷ سال مربی آن بوده‌ام و ایران تیم ملی دوم من. بهتر است این دو تیم در مراحل بعدی به هم بخورند.

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالای صفحه