اخبار پرسپولیس

انتقال نفت تهران به بخش خصوصی نهایی شد؛ نفتی‌ها سهمیه آسیا را حفظ کردند/ استیلی سرمربی می‌شود، کریمی دستیارش؟

پرسپولیس نیوز :پس از یک سال کش و قوس‌های فراوان برای واگذاری باشگاه نفت تهران، این واگذاری نهایی شد.باشگاه نفت تهران سال گذشته به دستور وزیر نفت تهران به بخش خصوصی واگذار شد و شرکت بهنام پیشروی کیش امتیاز این باشگاه را خریداری کرد. با این حال واگذاری این باشگاه به بخش خصوصی انجام نشد، چرا که هیئت امنای باشگاه نفت و البته این وزارتخانه شرط کرده بودند واگذاری را در صورتی نهایی می‌کنند که این شرکت خصوصی بدهی‌های باشگاه را پرداخت کند که این بدهی‌ها نیز بخشی از قیمت باشگاه بود. این اقدامات پس از یک سال انجام نشد و همین مسئله مشکلاتی را برای این باشگاه ایجاد کرد و حتی اخطار انحلال باشگاه نفت به شرکت بهنام پیشرو داده شد.

مسئولان این شرکت پس از این اخطارها دست به کار شدند تا وضعیت واگذاری نفت را مشخص کنند و در چند روز اخیر جلساتی را با کمیته واگذاری باشگاه نفت تهران داشتند. در جلساتی که نماینده تام الاختیار این شرکت با کمیته واگذاری و منتخب هیئت امنای باشگاه نفت تهران داشتند، توافق نهایی برای واگذاری مالکیت باشگاه نفت به این شرکت انجام شد.

جلسه نهایی روز گذشته و امروز برگزار شد که البته پیش از این جلسه توافقات حقوقی بین طرفین حاصل و مشکلاتی که در میان قرار داشت، برداشته شده بود. پس از این توافق‌ها مؤسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران که سهامدار باشگاه نفت تهران بود، به صورت رسمی و کتبی متعهد شد که سهام این باشگاه را به شرکت بهنام پیشرو کیش واگذار کند.

با توجه به مشخص شدن وضعیت سهامداران و مالک باشگاه نفت، به زودی اعضای هئیت مدیره این باشگاه نیز مشخص خواهد شد تا ساز و کار دریافت پروانه فعالیت این باشگاه کامل شود. از همین‌رو نفتی‌ها توانستند سهمیه آسیایی خود را که با قهرمانی در جام حذفی کسب کرده بودند، حفظ کنند و سال آینده یکی از سهمیه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا به این باشگاه می‌رسد.

با توجه به اینکه این باشگاه به صورت رسمی به بخش خصوصی واگذار شده و فوتبال نیز قصد دارد به سمت خصوصی شدن برود، اکنون این انتظار می‌رود که حمایتی از بخش خصوصی صورت بگیرد. باشگاه نفت تهران فصل گذشته مشکلاتی داشت و اخطارهایی به این باشگاه داده شد که این مشکلات به دلیل مشخص نبودن وضعیت مالکیت بود. باتوجه به اینکه این باشگاه در آسیا نماینده ایران خواهد بود، از فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش نیز برای حمایت از بخش خصوصی این انتظار می‌رود در حرفه‌ای شدن ساز و کار این باشگاه و زیرساخت‌ها کمک‌هایی به نفت تهران داشته باشند چرا که از یک سو باعث دلگرمی بخش خصوصی می‌شود و از سوی دیگر حمایت از نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیاست که در نهایت به سود فوتبال و ورزش کشور خواهد بود.

نفتی‌ها حالا با این امید و مشخص شدن وضعیت مالکیت خود، برای فصل آینده آماده می‌شوند. مسئولان این باشگاه با حمید استیلی مذاکراتی انجام داده‌ بودند که شرط این مربی برای حضور در نفت، مشخص شدن وضعیت مالکیت و پرداخت شدن بدهی‌ها بود تا او با خیال آسوده در نفت تهران کار کند. حالا که وضعیت مالکیت باشگاه نفت مشخص شده، به زودی توافقات نهایی با استیلی صورت خواهد گرفت. شنیده می‌شد گزینه نفتی‌ها برای سرمربیگری علی کریمی است، اما به نظر می‌رسد این مربی هم به عنوان دستیار استیلی در نفت تهران مشغول به فعالیت شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالای صفحه