اخبار بازیکنان

آمار و ارقام فوق العاده علی علیپور در سال ۹۶

آمار و ارقام فوق العاده علی علیپور در سال 96

به گزارش پرسپولیس، سال ۹۶ برای علی علیپور رویایی‌تر از چیزی رقم خورد که فکرش را می‌کرد. امسال علی علیپور ۹ گل برای پرسپولیس زده و پنج پاس گل داده است. علیپور در لیگ شانزدهم تا قبل از شروع سال جدید فقط یک گل زده بود. اتفاقی که باعث شده بود فشار زیاد را تحمل کند. ولی با آغاز سال جدید، علیپور سه گل در لیگ برتر به ثمر رساند و دو پاس گل هم داد که تاثیر زیادی در جلو افتادن قهرمانی پرسپولیس داشت. علیپور اولین پاس گل‌اش در لیگ قهرمانان آسیا را در تاریخ ۱۸ اردیبهشت در بازی مقابل الوحده ارسال کرد. فصل به بهترین شکل ممکن برای مهاجم پرسپولیس به پایان رسید.

علیپور در بین دو فصل هم تمرینات بدنی‌اش را تحت نظر مارکو انجام داد تا در آغاز فصل جدید هم سرحال باشد. علی علیپور اولین گل فصل جدید پرسپولیس را به ثمر رساند. مهاجم چابک و فعال پرسپولیس فقط هفده دقیقه زمان لازم داشت تا دروازه نفت تهران را باز کند و راه را برای قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام هموار کند.

در شرایطی که همه شرایط را برای تشکیل زوج طارمی و منشا بررسی می‌کردند، علیپور معادلات را به هم زد و خودش در ترکیب فیکس باقی ماند. حتی بعد از اخراج در اولین بازی لیگ هم باعث نشد که برانکو از او صرف نظر کند. علیپور در لیگ این فصل چهار گل زده است. در لیگ قهرمانان آسیا هم دو پاس گل دیگر داد و برای اولین بار هم گل زد.

عملکرد خیره‌کننده علی علیپور در سال ۹۶

تاریخ تیم مقابل تورنمنت تاثیرگذاری
۱۸ فروردین پیکان لیگ برتر ۱ گل
۲۶ فروردین ماشین‌سازی لیگ برتر ۱ گل
۳۱ فروردین پدیده لیگ برتر ۱ گل
۹ اردیبهشت ذوب‌آهن لیگ برتر ۲ پاس‌گل
۱۸ اردیبهشت الوحده لیگ قهرمانان آسیا ۱ پاس‌گل
۳۰ تیر نفت تهران سوپر جام ۱ گل
۳۱ مرداد الاهلی لیگ قهرمانان آسیا ۲ پاس‌گل
۱۶ شهریور گسترش فولاد لیگ برتر ۱ گل
۲۱ شهریور الاهلی لیگ قهرمانان آسیا ۱ گل
۳۰ شهریور سپاهان لیگ برتر ۱ گل
۲۰ مهر استقلال‌خوزستان لیگ برتر ۲ گل

این در حالی است که علیپور تا قبل از شروع سال ۹۶، هیچ گل یا پاس گلی در لیگ قهرمانان آسیا نداشت. در فصل‌های حضورش در لیگ برتر، مجموعا یازده گل در لیگ زده بود و یک گل هم در جام حذفی. همچنین شش پاس گل هم در تیم‌های مختلف داده بود.

عملکرد علیپور در رقابت‌های مختلف از ابتدای حضورش در لیگ برتر تا پایان سال ۹۵: ۱۲ گل – ۸ پاس گل

عملکرد علیپور در رقابت‌های محتلف سال ۹۶: ۹ گل -نود ۵ پاس گل

“علیپور تا قبل از فصل جدید در پایان هیچ فصلی بیشتر از پنج گل نزده بود، در حالی که در فصل جدید تا همین مقطع از فصل هم تعداد گل‌های زده‌اش از عدد پنج تجاوز کرده است”

#نود

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالای صفحه