اخبار بازیکنان

آمار جالب علی علیپور / فقط دو تیم لیگ برتری از مهاجم پرسپولیس گل نخورده اند!

آمار جالب علی علیپور / فقط دو تیم لیگ برتری از مهاجم پرسپولیس گل نخورده اند!

به گزارش پرسپولیس، علی علیپور بهترین فصل فوتبالی‌اش را سپری می‌کند. بازیکنی که تا به حال تعداد گل‌های زده‌اش در طول یک فصل از عدد پنج تجاوز نکرده بود، ولی در این فصل تا همین مقطع از فصل شش گل در لیگ برتر زده است. حریف‌ها یکی پس از دیگری قربانی روزهای خوب علیپور می‌شوند و نمی‌توانند این بازیکن را مهار کنند. علیپور از بازی گسترش‌فولاد تا به حال، در شش مسابقه لیگ به میدان رفت که در پنج بازی گل زد. حالا علیپور با شش گل زده، دومین گلزن برتر لیگ است.

تا به حال چه تیم‌هایی از علیپور گل خوردند؟

لیگ ۱۳: گل به سپاهان، اولین گل علیپور در لیگ برتر بود. بعد از آن به استقلال خوزستان و پرسپولیس هم گل زد.

لیگ ۱۴: علیپور نیم‌فصل اول که در راه‌آهن بود به سایپا گل زد.

لیگ ۱۴: بهترین خرید حمید درخشان در پرسپولیس، یک گل به نفت مسجدسلیمان زد و یک گل هم در دربی به استقلال.

لیگ ۱۵: در هفته اول لیگ که پاسِ آخرین گل مرحوم هادی نوروزی را ارسال کرده بود، خودش هم به پدیده گل زد. بعد از آن به ملوان، سپاهان، ذوب‌آهن و سیاه‌جامگان گل زد.

لیگ ۱۶: موتور گلزنی علیپور دیر روشن شد و سه گل از چهار گل‌اش را در پنج هفته پایانی فصل زد. علیپور در فصل قبل به فولاد، پیکان، ماشین‌سازی و پدیده گل زد.

لیگ ۱۷: تا پایان هفته یازدهم، علیپور به گسترش‌فولاد، سپاهان، استقلال‌خوزستان(۲گل)، استقلال و سایپا گل زد.

جام حذفی و سوپرجام: نفت تهران یکی از سه تیم‌ لیگ برتری است که مقابل علیپور قرار گرفت و تا به حال در لیگ برتر از علیپور گل نخورده. ولی علیپور در دیدار حذفی و سوپرجام به این تیم گل زده است؛ یک گل در جام حذفی و یکی هم در سوپرجام.

جدول تعداد گل زده علیپور به تیم‌های این فصل لیگ برتر

تیم مقابل گل خورده
سپاهان ۳
استقلال‌خوزستان ۳
استقلال ۲
سایپا ۲
پدیده ۲
نفت تهران ۲
 ذوب‌آهن ۱
گسترش‌فولاد ۱
سیاه‌جامگان ۱
فولاد ۱
پیکان ۱
پرسپولیس ۱
نفت آبادان ۰
تراکتورسازی ۰
سپیدرود تاحالا بازی نکردند
پارس‌جنوبی‌جم تاحالا بازی نکردند

 

علی علیپور

از بین شانزده تیم لیگ برتری این فصل فقط چهار تیم پارس‌جنوبی‌جم، نفت آبادان، سپیدرود، تراکتورسازی تا به حال از علیپور گل نخوردند. البته سپیدرود و پارس‌جنوبی‌جم تازه در این فصل به لیگ برتر آمدند و هنوز هم مقابل پرسپولیس قرار نگرفتند که علیپور فرصت گل زدن به این‌ تیم‌ها را داشته باشد.

یعنی تراکتورسازی تبریز و نفت آبادان دو تیمی هستند که علیپور مقابل‌شان بازی کرد و گل نزد. بقیه تیم‌های لیگ برتری همگی از علیپور گل خورده‌اند. علیپور در لیگ برتر به نفت مسلجدسلمان، ملوان و ماشین‌سازی هم گل زد که حالا در لیگ یک حضور دارند. در بین لیگ برتری‌های این فصل، نفت تهران هم تا به حال در لیگ برتر گلی از علیپور نخورد و دو گل علیپور به این تیم، در جام حذفی و سوپرجام به ثمر رسیده است.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالای صفحه